خبر قتل دلخراش بنیتا، آنقدر تکان دهنده بود که برای لحظاتی خشکم زد، تصور رنجی که بنیتای ۸ ماهه در خودرو درب بسته و در گرمای تابستان کشیده، حالم را بد می‌کرد. مثل همه آدم هایی که از دور به حادثه ای هولناک نگاه می‌کنند، ناخودآگاه از واقعیت فرار می‌کردم .به دنبال فیلم صحبت های پدر بنیتا در اینترنت گشتم، حس بد استیصال، خواهش، از دست دادن فرزند شیرین و عزیزش از تمام کلمات لرزان پدر و مادرش می‌بارید.

بارش بی توقف کلمات که بغضشون رو خالی نمی‌کرد، حتی گریه هم کارا نبود و هر مخاطبی را غرق درد بی درمانشان می‌کرد. گویا پلیس هم نتوانسته بود نقش موثری داشته باشد و فقط خیلی زود دیر شده بود! مرگ بنیتا هشت ماهه دل همه را بدرد آورد.

با خودم گفتم، ای کاش پدر بنیتای کوچولو رو، یک ماه پیشتر دیده بودم و آرزو می‌کنم، همه کسانی که مثل پدر و مادر بنیتا فرزندی دارند که نگران حوادث مشابه هستند، این نوشته را به موقع بخوانند. شاید بتونن جلوی از دست رفتن ثمره زندگی خود رو بگیرند.

حدود ۱۳ سال است که در حوزه امنیت و تجهیزات الکترونیکی فعالیت می‌کنم، خوب یادم هست در جلسه ای برای مدیریت ناوگان خدمت یکی از مشتریان رسیده بودم و از صرفه جویی ها و مزایا و امکانات براشون صحبت می‌کردم که ناگهان یکی از مدیران مجموعه که به فکر فرو رفته بود، مثل خیلی های دیگه پرسید: میشه از این سیستم شما برای ردیابی خودروهای مسروقه هم استفاده کرد؟ و من پاسخ مثبت دادم و برای آن ها از نحوه مخفی کردن دستگاه و کشف روزانه چندین خودرو مسروقه که توسط دستگاه های ردیاب در کمتر چند دقیقه پیدا می‌شوند رو توضیح دادم. یکی از مدیران بادی به غبغب انداخت و با تمسخر گفت: خودروی من بیمه بدنه داره، نگران دزدیده شدنش نیستم؛ راستش، کمی صبر کردم که خوب و با افتخار به همه اطرافیانش نگاه و افتخار کنه و بعد گفتم: تصور کنید، در حال رفتن به منزل یکی از دوستان به همراه همسر و فرزند خردسالتان که در صندلی کودک در عقب خودرو نشسته است، هستید. در پشت چراغ قرمز، شخصی از پایین بودن شیشه خودرو شما سوء استفاده کرده و چاقویی را نزدیک گردن شما نگه می‌دارد و اصطلاحا زورگیری می‌کند – اتفاقی که هر روز اخبارهای مختلف آن را می‌شنویم و برایمان عادی شده- شما چه کار خواهید کرد؟ فرد با قدرت پاسخ داد، خوب معلومه، جان آدم ارزشمند ترین دارایی هست، همه رو بهش میدم و می‌گذارم بره، بیمه به همین درد میخوره دیگه! و من با خونسردی بهش پاسخ دادم، خوب، فرزند شما که بر روی صندلی عقب نشسته و به همراه خودرو شما دزدیده می‌شود ، هم بیمه دارد؟  آیا دارایی گران قیمت تر از او هم در زندگی خودت داری؟ و در نهایت به این نکته دلایل اقتصادی زمان بازگشت پول توسط بیمه و تکرار سالانه حق بیمه در مقابل خرید یکباره ردیاب خودرو را هم اضافه کردم و  به لیست منفعت ها و ضررهای سیستم ردیابی با جی پی اس اضافه کردم. اگر خودرو بینتای بیچاره هم به ردیاب خودرو مجهز بود، شاید کمتر از یک ساعت میشد جان این کودک بیگناه را نجات داد و جلوی حوادث مشابه را گرفت. کاش پیش از مرگ بنیتا هشت ماهه پدر او نیز در همین جمع حضور داشت.

شرکت طلوع آرین با ارایه پکیج مکانیاب خودرو، جهت کاهش هزینه نصب سیستم ردیاب ماهواره ای، قدمی نو در راستای امنیت خانواده ها و جلوگیری از حوادث مشابه پیشنهاد می‌کند و همواره با ارائه محصولات با کیفیت و استانداردهای اروپایی سعی دارد، سیستمی با کیفیت در ردیابی خودرو ارائه دهد تا در زمان حادثه مشابه در کوتاهترین زمان ممکن، علاوه بر عزیزانمان، خودروی مسروقه را پیدا کرده و جلوی حوادث مشابه را بگیریم و یادمان باشد، که برای جلوگیری از حادثه باید امروز به فکر فردایمان باشیم قبل از آنکه انگشت حسرت به دندان بگیریم.

برچسب‌ها:
مکان‌یاب
ردیاب